Přijďte na IX. Mistrovství HZS České republiky ve vyprošťování u dopravních nehod

Přijďte na IX. Mistrovství HZS České republiky ve vyprošťování u dopravních nehod

28. 6. 2018 Off

Autor Jiří SejkoraMinisterstvo vnitra – generální ředitelství HZS České republiky, Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje ve spolupráci s městem Chrudim, Sportovním klubem hasičů okresu Chrudim a Českou asociací hasičských důstojníků pořádají 19. a 20. září 2018 již IX. Mistrovství HZS České republiky ve vyprošťování u dopravních nehod. Soutěž se uskuteční na Resselově náměstí v Chrudimi. Akce je pod záštitou starosty města Chrudimě Mgr. Petra Řezníčka.

Ve městě známém rovněž jako „Athény východních Čech“, se tato soutěž koná poprvé. Jedná se o jedinečný závod profesionálních hasičů České republiky s účastí slovenské jednotky Hasičského a záchranného zboru v Nitře.

Autor Jiří SejkoraJednotky požární ochrany zasahují ročně u více než 20 000 dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Vyprošťování u dopravních nehod je vysoce specifickou činností. Jedinými, kdo tyto speciální záchranné činnosti vykonávají, jsou právě hasiči. Vyprošťování u dopravních nehod je zároveň jednou z nejsložitějších činností jednotek požární ochrany. Jedná se o ucelený systém, který kromě mechanického vyproštění zahrnuje i nutnou znalost nebezpečných chemických látek, povědomí o vývoji technologií nejen v automobilovém průmyslu, znalost alternativních pohonů a dovednosti v poskytování první pomoci. Oblast vyprošťování s sebou nese též vysoké finanční nároky zejména s ohledem na stále modernější vybavení pro práci s novými materiály a technologiemi automobilů.

Poděkování již nyní patří všem partnerům IX. Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování.

Autor Jiří SejkoraV rámci konání soutěže můžete v prostorách Muzea barokních soch v Chrudimi zhlédnout unikátní a za léta pořádání mistrovství vůbec první originální výstavu věnovanou historii i současnosti vyprošťování u dopravních nehod v okrese Chrudim. Zveme Vás na vernisáž výstavy FLORIÁNI DNEŠNÍCH DNŮ, která se uskuteční 3. září 2018 v 18 hodin v muzeu barokních soch.Výstavu můžete navštívit až do 20. září, do dne, kdy se na náměstí bude konat samotné mistrovství.

 

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje