IX. Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování u dopravních nehod

IX. Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování u dopravních nehod

6. 9. 2018 Off

Jedinečná soutěž profesionálních hasičů České republiky s účastí slovenské jednotky Hasičského a záchranného zboru v Nitře se koná v Chrudimi, ve městě známém rovněž jako „Athény východních Čech“.

Jednotky požární ochrany zasahují ročně u více než 20 000 dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování u dopravních nehod se koná v Pardubickém kraji již podruhé – první soutěž v této oblasti se uskutečnila na Masarykově náměstí v Pardubicích 5. října 2004.
V tuto chvíli bych Vám ráda představila webové stránky, které vás budou provázet celým mistrovstvím – https://vyprostovani.hzspak.cz/. V době konání akce zde naleznete veškeré fotografie z akce, propozice, program, doprovodný program a pochopitelně i výsledky.

Zároveň si Vám dovolujeme představit i spot, který vznikl ve spolupráci s hlavním mediálním partnerem. Podívejte se, jak náročnou práci odvádějí hasiči při dopravních nehodách.
Vyprošťování u dopravních nehod je vysoce specifickou činností. Jedinými, kdo tyto speciální záchranné činnosti vykonávají, jsou právě hasiči.

Vyprošťování u dopravních nehod je zároveň jednou z nejsložitějších činností jednotek požární ochrany. Jedná se o ucelený systém, který kromě mechanického vyproštění zahrnuje i nutnou znalost nebezpečných chemických látek, povědomí o vývoji technologií nejen v automobilovém průmyslu, znalost alternativních pohonů a dovednosti v poskytování první pomoci. Oblast vyprošťování s sebou nese též vysoké finanční nároky zejména s ohledem na stále modernější vybavení pro práci s novými materiály a technologiemi automobilů.